środa, 10 czerwca 2015

LBA - pora na nas.Zabawa polega na odpowiedzi na 11 zadanych pytań oraz nominowaniu 11 kolejnych blogów wartych odwiedzenia.
Zazwyczaj nie bawię się w takie zabawy, to pierwszy tego typu post na tym blogu ale sposobały mi się pytania od Arki więc odpowiadam :

1. Co skłoniło Cię do założenia bloga?
 Do założenia tego bloga początkowo skłoniła mnie potrzeba posiadania zapisanych gdzieś przemyśleń dotyczących Malamutów oraz moich DIY. Swojego czasu BARDZO udzielałam się na portalu Zapytaj.onet.pl i dzięki blogowaniu miałam możliwość podczas odpowiedzi na pytanie odesłać pytającego do odpowiedniej notki. Nadal tak robię, choć już nie na tą skalę. Z biegiem czasu blog zyskał swoich stałych czytelników a ja zaczęłam pisać mniej informacyjnie a bardziej od siebie.

2. Łatwo jest Ci pisać posty? Nie masz problemów z dzieleniem się przeżyciami z innymi, czasami nieznajomymi lub anonimowymi czytelnikami?
 Z pisaniem postów jako takich problemu nie mam. Zawsze lubiłam monologi. Co dziwne, w realu nie jestem gadatliwa :) Czasami mam natomiast problem ze znalezieniem pomysłu na notkę, było już tego tyle że gdy tylko wpadam na jakiś pomysł to uświadamiam sobie - to już jest na blogu. Lubię dzielić się z czytelnikami moimi doświadczeniami z psem oraz różnymi przemyśleniami.

3. O czym najchętniej piszesz?
 Lubię pisać notki typu DIY, o różnych trickach, moich prywatnych przemyśleniach czy doświadczeniach. Nie piszę recenzji i przepisów na smaczki, bo to po prostu nie moja liga, Czarek ma piłki z supermarketu a na smaczki dostaje Frolic xD

4. Jakie blogi najczęściej odwiedzasz?
 Odwiedzam wszystkie blogi z mojego panelu po lewej stronie "odwiedzam". To co się pojawi na górze jest zawsze przeczytane. Ten dodatek nie ma na celu tylko poinformowania was jakie blogi polecam, jest to bardzo potrzebny mi gadżet. 
Niestety nie zdarza mi się odwiedzać innych blogów (choć czasem od święta mnie gdzieś powieje). Wszystko co czytam zawarte jest właśnie tam.
Dlatego reklamujcie swoje blogi w komentarzach lub na SB, może wtedy je tam dodam i będę zaglądać.
5. Jakie posty najchętniej czytasz?
 Czytam wszystko jak leci z "odwiedzanych" przeze mnie blogów, jednak nie lubię notek typu "recenzja". Rozumiem że są one przydatne niektórym osobom, mi jednak zalatuje to szpanerstwem typu "patrzcie kupiłam drogie szelki/zabawki i wam napiszę co i jak". Mam po prostu inne podejście do zakupów dla psa. Nie zagłębiam się też w notki mi nieprzydatne typu "jak upiec ciasteczka dla psa". Nie piekę nawet dla ludzi ^^. Omijam też notki wyrastające obecnie jak grzyby po deszczu w typie "jaką lustrzanką robię zdjęcia" czy opisujące obiektywy i kamerki. Ja od początku istnienia bloga robię zdjęcia zwykłą cyfrówką 8Mpix i nikt nie narzeka na jakość. Dla mnie to niepotrzebny szpan.

6. Jaki jest Twój cel na najbliższe lata?
 Chodzi o psy czy ogółem? Z psem nie wiążę zbytnich planów na przyszłość, on po prostu jest i staram się nim opiekować najlepiej jak potrafię. Mam zamiar dalej ćwiczyć i wciąż od nowa go wychowywać. Przez najbliższych parę lat muszę ustabilizować swoją sytuację materialną i rodzinną, tj. dorosnąć i wynieść się na swoje. Wtedy może znajdzie się czas na psy w szerszym zakresie.

7. Czemu zdecydowałeś/łaś się na rasę psa/psów, jakie posiadasz?
 Jako gówniara marzyłam o wilku, podobały mi się Husky, ale swój rozum mając nie męczyłam nikogo o tego psa (dzięki bogu, bo znając moją mamę i jej miłość do psów to miałabym dziś na głowie kompletnie niewychowaną torpedę).  W wieku 16 lat mając jeszcze starego kundla zaczęłam Googlować. Spodobały mi się malamuty i na 18 urodziny sprawiłam sobie szczyla. Wiedziałam wystarczająco dużo o rasie by sobie poradzić, ale z czasem okazało się że jednak "gffno wiem" i do dziś ten pies mnie zaskakuje.
Szczerze mówiąc, o kupnie psa tej rasy zdecydował jeden tekst, który poruszył moje serce : "malamuty to psy którym nadal w uszach gra alaskański wiatr". A mi skojarzyło się to od razu z wilczymi stadami biegnącymi po tamtejszych pustkowiach. Wyobraziłam sobie tą dzikość, ten błysk w oku, tą niezależność. I pomimo tego że dziś malamut uznawany jest za puchatą i nieposłuszną kulkę z gracją biegającą po wybiegu na wystawie, to ja nadal wiem, że w tych psach jest coś więcej, jest to COŚ. 

8. Gdybyś mógł/mogła zmienić pare rzeczy w wychowaniu swojego psa, co by to było?
 Socjal. Zamiast prowadzać psa w mnogość różnych miejsc (od pkp do wierzy widokowej) powinnam bardziej skupić się na socjalizacji z innymi psami. Choć nie jest najgorzej, to wiem że mogłoby być lepiej. Czarek zachowuje się jak typowy władczy samiec, ma kumpli psich, ale do obcych psów odnosi się sztywno, dominująco, a jeśli tylko który na niego warknie, włącza się tryb "wpie^&ol". Choć nie próbuje zabić. Próbuje zdominować.

9. Gdybyś wrócił/a do momentu wyboru psa, wybrałbyś/wybrałabyś dokładnie tego samego?
 W tej chwili Czarek na pewno się obrazi, ale dochodzę do wniosku że lepiej by było mieć suczkę. Mimo że od zawsze miałam samce, uwielbiam ich błysk w oku, to do szewskiej pasji doprowadza mnie jego dominacja względem psów, lizanie siuśków (oj, to najbardziej) oraz potrzeba znaczenia co drugiego krzaczka. No i cieczki....
Być może zdecyduję się na kastrację i Czarek zasłuży na miano "ciotki".

10. Masz określone plany na przyszłość wobec swojego psa lub przyszłych psów?
 Mam zamiar nadal żyć z malamutem pod jednym dachem. I codziennie od nowa go wychowywać, kochać i nienawidzić. W moim domu zawsze będzie choć jeden malamut. To postanowione, dawno temu. 

11. Planujesz mieć psy w przyszłości? Jeżeli tak, to jakiej rasy?
Jeśli życie na to pozwoli, chciałabym w przyszłości mieć drugiego psa, bardziej "ludzkiego" niż północniak. Mianowicie, owczarka niemieckiego. Z tzw. "pseudohodowli", prosto-grzbietowego wilczura, krótkowłosego. Nie uwłaczając idei ZKwP, trzeba przyznać że mają paskudne Owczarki krótkowłose. Te zwykłe. Nie czuję się na siłach na użytka. Dlatego wybór padnie na "pseudoON" lub psa w typie ze schroniska. 
Ale to raczej daleka przyszłość. Nominuję : 

1. Atomiszcza
2. Paulinę i Korę :)
3. Draco - pitbullo- yorka
4. Kluseczkę :)
5. Anię i Kirę
6. Nando

No po prostu nie mam kogo więcej ! Wszyscy już się w to bawili! Tak to jest, jak jest się ostatnim..... 

Pytania :
1. Co skłoniło cię do pisania bloga?
2. Ile czasu zajmuje ci napisanie jednej notki? Robisz zdjęcia do notki czy też piszesz notkę do zdjęć?
3. Czym zajmujesz się w wolnym czasie? 
4. Skąd pomysł na psa tej rasy? Kto wybierał? 
5. Dlaczego takie imię?
6. Co zmieniłabyś/zmieniłbyś w sobie by być lepszym "panem" i człowiekiem?
7. Jakie metody szkolenia stosujesz oraz jakich teorii jesteś zwolennikiem?
8. Jakich ras psów nie lubisz i uważasz że nie mogłabyś/mógłbyś ich mieć "za żadne skarby" ?
9. Czy domownicy i przyjaciele wiedzą o twojej pasji i wspierają cię?
10. Jakie zwierzęta posiadałeś w przeszłości?
11. Czy planujesz w przyszłości powiązać swoje życie zawodowe z psami? Jaki masz pomysł na siebie? 


1 komentarz:

Obserwatorzy nie działają? kliknij obrazek!

Obserwuj !