czwartek, 30 kwietnia 2015

DIY po raz kolejny - czyli szpan przed kumplami.

Dziś jestem umówiona na wizytę u weterynarza z Cezarem.
No a jak idziemy do ludzi, to trzeba się pokazać!
A że ma się bloga, to trzeba się z wami też podzielić owocami mojej pracy.
Z powodu wcześniejszych zaleceń weta, już jakiś miesiąc temu zrobiłam Cezarowi nowiuśką, oryginalną i jedyną w swoim rodzaju obrożę z futerkiem.
Ostatnich parę chwil spędziłam natomiast przy maszynie do szycia, by uszyć zwykły kaganiec "opaskę".
Jak wszyscy wiemy, taki jest o wiele wygodniejszy przy wizycie u weta, bo metalowym Cezar zdolny jest zrobić większą krzywdę niż zębami :) 
A że obrożę mamy zgniło-zieloną, to kaganiec zrobiłam "moro", żeby pasował.
Wyszedł nadzwyczajnie ładny, tym razem nie wywalę go w śmietnik po jednorazowym użyciu, tylko zostawię sobie na takie "wypady".

Co myślicie?Stworzyć taki kaganiec samemu wcale nie jest ciężko, wystarczy mieć odpowiedni materiał. Możecie z łatwością odbić trochę wyobraźnią od sztampowych "opasek" i zrobić takie cudo np. z jeansu ? Stare spodnie dżinsowe warto poświęcić na tą krótką chwilę "robocizny". W końcu taka nudna czarna opaska kosztuje z sklepie nawet 35zł, a jest używana sporadycznie (niezastąpiona u weterynarza). 

Należy zmierzyć psu obwód pyska w dwóch miejscach (tam gdzie na zdjęciach jest lamówka) + kilka cm na rzep,  i wyciąć materiał "mniej więcej" w podany przeze mnie kształt.
Można dodać lamówkę, potem na koniec doszyć rzep i prawie gotowe.
Mocowanie za uszy to najłatwiejszy element, wystarczy założyć psu gotową opaskę na pysk i markerem zaznaczyć na jakiej wysokości powinno "mniej więcej" być zapięcie.

Gotowe. Spróbujcie sami. Pracy na godzinę, a 30zł w kieszeni, albo i więcej (bo takie materiałowe ograniczniki lubią być zjadane) 

3 komentarze:

  1. Wow...szczęka mi opadła, obróżka przecudowna, a kaganiec bardzo praktyczny. Majstersztyk :)

    OdpowiedzUsuń
  2. O Ty zdolniacho :D Super obroża! :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Super robisz te psie rzeczy :D

    OdpowiedzUsuń

Obserwatorzy nie działają? kliknij obrazek!

Obserwuj !