wtorek, 19 maja 2015

Obroża futrzana wersja 1.

Na prośbę przybliżam sposób w jaki wykonałam Cezarową obrożę z futerkiem.

Jako że zmieniałam obicie z obecnej (futerko się powycierało a mi znudziła się zieleń) miałam okazję porobić fotki.
Zaczynamy od materiałów. Potrzebna jest mocna klamra, kółko do smyczy oraz oczywiście taśma nośna. No i futerko/polar na obszycie.
Cezarowi zrobiłam obrożę na taśmie (tej czarnej) 5cm, ze względu na tą jego łysinkę.
Podstawową taśmę przycinamy na długość równą obwodowi psa w szyi (będzie to całkowity obwód obroży).

Następnie do tej taśmy przyszywamy klamrę oraz kółko do smyczy. Mierzymy to w taki sposób by samo zapięcie było od spodu podłożone kawałkiem (czarnej) taśmy.
   


Nie muszą to być proste szwy, i tak będą zakryte. Dla silniejszych psów, warto przynitować lub przykręcić śrubką (tatooo!) kółko od smyczy bo o ile pierwotnie na Cezara obroży kółko było przyszyte, tak z czasem okazało się że szwy puszczają i warto lepiej zabezpieczyć tą część.
Można też kółko przełożyć przez klamrę i obrożę i dopiero "od spodu" przyszyć kawałkiem taśmy nośnej, ja jednak nie znalazłam tak dużego kółka (cała obroża ma szerokość prawie 6cm).
Gdy już uporacie się z wykonaniem użytkowych części obroży, czas wziąć się za wygląd.
Tutaj ogranicza was tylko wyobraźnia oraz materiał który udało wam się zdobyć.
Ja po polar i futerka wszelkiego rodzaju zwykłam wybierać się do lumpeksu, i tak oto granatowa część nowej obroży została wycięta z polarowej bluzy :A szare futerko to podszewka od bluzy z "urbanspirit" z futerkiem od środka :)


(część moich zasobów)

Zamiast granatowego polaru w swojej obroży możecie użyć także zwykłego kolorowego materiału w ciekawy wzór (może koszula w kratę ojca się poświęci? ;p Albo jeansy?  ), jak mówiłam, ogranicza was wyobraźnia.
A więc, futerko przycinamy na szerokość obroży + zakładka ( zależnie od szerokości początkowej, ja na taśmie 5cm zrobiłam zakładkę po 1,5cm z jednej strony, więc łącznie futerko było ucięte na szerokość 8cm).

Jeśli robicie obszycie z jednego kawałka polaru/futerka to wtedy trzeba uciąć 2x szerokość +1cm i łączenie ma być po wewnętrznej stronie obroży (tej co nie widać).
Przy wersji 2 kolorowej należy następnie przyciąć pas ozdobnego materiału (w moim wypadku polar) na taką szerokość jaka nam została niezasłonięta na obroży. I znów przyszyć na całej długości.Gotowa wykonana przeze mnie obroża wygląda tak:Zielone elementy taśmy oraz śruby nie pasowały mi do koncepcji więc pomazłam je markerem wodoodpornym ^^
Nie musicie koniecznie robić od nowa obroży, równie dobrze możecie ozdobić taką kupną, która się znudziła ( to też zrobiłam ) . To już w następnej notce.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy nie działają? kliknij obrazek!

Obserwuj !