czwartek, 21 maja 2015

Obroża futrzana wersja 2.

Tak jak wspomniałam w poprzednim poście, nie musicie od nowa szyć obróżki dla waszego psa, równie dobrze możecie ozdobić w oryginalny sposób taką która już wam się znudziła.
Ja miałam dla Cezara swojego czasu zwykłą parcianą obrożę o szerokości 3cm. Była nudna i nijaka, więc za nią nie przepadałam.
Kilka dni temu postanowiłam ją zmienić i zachęcam was tym samym do kombinowania z wzorami :)
Moja obroża wyglądała tak:
Nijako, więc postanowiłam obszyć ją granatowym polarem, by lepiej się prezentowała. Zaczynamy od przycięcia polaru na szerokość obrozy x2 + 1cm. Czyli w moim wypadku na 7cm szerokości. Naj długość najlepiej uciąć trochę dłuższy pasek, bo nadmiar i tak się odetnie.
Szycie rozpoczynamy od metalowej klamry i przyszywamy materiał po długości z obu stron, łączenie polaru zostawiając po wewnętrznej stronie obroży.Po przyszyciu tego wystarczy nagrzać jakiś śrubokręt lub gwóźdź i przebić ponownie otwory na zapięcie. Polecam obszyć je dodatkowo dookoła by materiał nie odstawał i się nie strzępił podczas użytkowania.

Gotowa obroża wygląda tak. 
Moja była z normalną klamrą na zapięcie, ale równie dobrze można tak ozdobić obrożę pół-zaciskową, taką z klamrą bis czy z zatrzaskiem :) 
Co do wzoru i koloru ogranicza was tylko wyobraźnia, ja wybrałam polar ze względu na łysinkę Cezara, ale wiem że ładnie wyglądałaby też szkocka krata albo jeans na obroży :) 
Możecie eksperymentować, bo takie obszycie łatwo odpruć i następnym razem wybrać inny kolor. W ten sposób dacie nowe życie starej wysłużonej obroży (kto zabroni obszyć również szelki? ) 
Powodzenia. 

3 komentarze:

 1. U nas klamry się nie sprawdzają - do szewskiej pasji doprowadza mnie poszukiwanie drugiego końca w kryzie :P Tylko półzaciski! :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniała obroża! :) Zapraszam do nas :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://bomykochamypsy.blogspot.com/2015/05/zabawki-dla-psa-kong-i-jego-zamienniki.html

   Usuń

Obserwatorzy nie działają? kliknij obrazek!

Obserwuj !