sobota, 12 października 2013

Największa ciapa jaką świat widział, czyli trochę o Czarku obecnie.

Imię: Cezar
Wiek: 2 i pół roku
Waga: 44,5kg (czego wcale nie widać)
Wzrost : 67cm w kłębie
Do tego cztery łapy, nos, ogon i 42 ząbki.
Słowem, kawał psiska. Takie mi oto stworzenie wyrosło z tej małej, dwu-kilogramowej puchatej kulki jaką przywiozłam z Warszawy.
Jest nieco ponad normę wyrośnięty, szczególnie waga jest sporo większa od tej przewidzianej we wzorcu, jednak oceńcie sami, chyba nie jest otyły :) Od wzorca odbiegają jego uszy, które są dziwnie zakrzywione. Ale to już moja wina. Jeśli się przyjrzycie poprzednim fotkom zobaczycie że jako szczenior uszy miał dobre. Ja niepotrzebnie je kleiłam i podawałam kurze łapki by sztywno stały. Teraz są nieco zakrzywione, ale to tylko dodaje mu uroku, moim zdaniem :) 

To kwestię fizyczną mamy za sobą. Teraz rzecz w moim psie najważniejsza : charakter.
Charakter Cezara można bardzo trafnie określić jednym słowem : CIOTA :) Trochę obraźliwe, ale to fakt. Zwykłam mówić że mój pies to 45kg miłości i kompletne zero agresji.
Cezar kocha wszystko i wszystkich. Przed strasznym "panem odkurzaczem" jest w stanie zawzięcie bronić nawet kawałek papierka czy stary kapeć.
Kur się boi, szczury moje uwielbia, ptaki co prawda przegoni ale jestem pewna że gdyby znalazł rannego nic by nie zrobił. Nawet muchy są przy nim bezpieczne :)
Jeśli chodzi o ludzi, jego nastawienie do nich jest widoczne gołym okiem na zdjęciach. Każdy może się do niego przytulić, przypadkowemu przechodniowi pozwoli na wszystko.
Dzieci nieraz na nim jeździły, tarmosiły, szarpały. A on był wniebowzięty :) No i tak sobie z tym przytulasem żyję. Ten charakter też jest kwestią rasy nie wiedziałam jednak że malamuty są aż tak łagodne :) Czasem tego żałuję, na przykład gdy on zawzięcie ciągnie do kolejnego dziecka. Ale to że mam ciapę zamiast psa ma swoje plusy. Mogę mu ufać w każdej sytuacji.

2 komentarze:

  1. Takiego to tylko pozazdrościć :* ( chodzi o psa, jakbyś miała wątpliwości :P )

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wiem, wiem. Mój pies jest o wiele bardziej urokliwy od mojego faceta :) I facet też o tym doskonale wie ;p (żart?)

      Usuń

Obserwatorzy nie działają? kliknij obrazek!

Obserwuj !